تا حالا واستون پیش اومده هنگ کردن یا فریز شدن  یه برنامه رو ببینید و نتونید کاری کنید ؟ هر چقدر هم که رو علامت کلیک کنید برنامه بسته نشه یا کلا برنامه گیر کنه. خب تو ویندوز راه حل این بود که تسک منیجر رو باز کنید و اون تسک(task) یا پروسه(process) رو با زدن دکمه End Task ببندید. اما تو لینوکس (کلا لینوکس، نه فقط کالی لینوکس!) چند تا روش از جمله روش های kill و pkill و xkill و . رو داریم که من میخوام استفاده از xkill برای بستن یه برنامه که هنگ کرده رو نشونتون بدم.

این رو هم بگم که ابزار xkill از قبل روی کالی لینوکس نصب هست و فقط کافیه از راه های مختلف صداش کنید. من خودم از دوتا روش صداش میکنم :

روش اول)

تو ترمینال مینویسم xkill و یه پیام مثل تصویر پایینی میاد که میگه پنجره انتخاب کن جنازه تحویل بگیر!. حالا جالب اینجاست که احتیاجی به ادمین بودن و این صحبت ها هم نیست، فقط برید ترمینال و صداش کنید تا پیام زیر نمایان بشه :

روش دوم)

این روش برای خود من جالب تر و کاربردی تره. به این صورت که برای احضار xkill بریم یه کات کیبورد واسش درست کنیم. برای این کار تو کالی رولینگ 2017 (که تو این مورد یه کم تغییر کرده نسبت به ورژن های قبلی) برید به تنظیمات و از اونجا به بخش کیبورد برید و تو آخر صفحه علامت بعلاوه رو بزنید تا بتونید یه کات ایجاد کنید و بعد مثل تصویر زیر فرم رو پر کنید :

موفق باشید.

___________________________________________________________________________________________________________

پ.ن : اگه پروسه(Process) تحت خط فرمان یا همون ترمینال باشه، استفاده از دستور kill پیشنهاد میشه.[با تشکر از نویسنده محترم وبلاگ pacman ]

پ.ن : بله، امتحانا تموم شد و ما پس از یک ماه دوباره برگشتیم.

با آرزوی بهترین ها برای شما. کالی یوزر|kaliuser

Copyright © 2017 kaliuser

بازیابی لینوکس پس از نصب ویندوز

۶ کار اساسی پس از نصب لینوکس در کنار ویندوز(این دفعه با طعم MX-Linux) + فیلم

آشنایی با فرمت های رایج فایل های اجرایی و نرم افزار های نصبی در لینوکس

نصب IDLE (محیط گرافیکی برنامه نویسی پایتون) در کالی لینوکس

اگه ویندوز بگه نه، یعنی باید قید اون کار رو بزنیم ؟!

معرفی ابزار xkill برای بستن برنامه های هنگ کرده در کالی لینوکس

اندر احوالات مقایسه ویندوز و لینوکس و مکینتاش

رو ,یه ,روش ,xkill ,تو ,کالی ,کالی لینوکس ,پ ن ,هنگ کرده ,ابزار xkill ,برای بستن

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

biatobegard دانلود رایگان پکیج های پولی و برنامه های پولی بازار طراحي بيست fakhtehvi سوتی کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. دانلود رایگان ایران تکنیک های موفقیت اخبار آموزشگاه های فنی و حرفه ای باربري ديرين بار پرسشنامه استاندارد