سلام به همگی و سلام به دوست عزیزمون armanangle که فرمودند :

این سوال خیلی ازمون پرسیده میشه; به خاطر همین جواب رو به صورت یک پست انتشار میدم تا دیگران هم استفاده کنند.

منم قبلا با این مشکل مواجه شدم و تونستم رفعش کنم.

خب شما به احتمال قوی موقع شبیه سازی کالی لینوکس در ماشین مجازی با این مشکل مواجه شدید(نه نصب واقعی)، چرا که این مشکل اغلب توسط یوزر هایی که شبیه سازی میکنن گزارش میشه.
اگه تو ماشین مجازی با این مشکل مواجه شدید پس برید تو تنظیمات ماشین و سی پی یو و رم سیستم مجازی تون رو یکم بیشترش کنید. چون معمولا کاربر ها ورژن 64 بیتی کالی رو دانلود میکنند اما اشتباها میان روی ماشینی شبیه سازیش میکنن که در حد 32 بیت هم نیست.

و اما حالت دیگه اینه که شما می خواید کالی رو به صورت واقعی(و نه شبیه سازی شده) روی سیستمتون نصب کنید.

من بعید میدونم که نصب با موفقیت (بدون اشتباه در مرحله پارتیشن بندی و یا مرحله تعیین محل قرارگیری گراب که تقریبا آخرین مرحله از نصب کالی هست) به اتمام برسه و چنین موضوعی پیش بیاد.

معمولا مسئله صفحه سیاه اون موقعی پیش میاد که تازه کالی رو روی فلش بوتیبل(Bootable) کردیم (اما به شیوه نادرست) یا موقعی که تو مرحله آخر نصب محل نصب گراب رو جایی به غیر از dev/sda انتخاب کرده باشیم.

- با چه نرم افزاری کالی را روی فلش بوتیبل کردید؟

اکثر اوقات دلیل این گونه مشکلات به مرحله بوتیبل کردن برمیگرده.

توصیه ما استفاده از Rufus است.

شخصا موقعی که کالی رو با unetbootin بوتیبل می کردم این مشکل برای من هم پیش میومد.

- با حالت dd بوتیبل کردید روی فلش یا iso ؟ 

بهتره dd بوت(Boot) شه اما بعدش باید فلش رو پارتیشن بندی کنید[هم توسط خود کالی با ابزار Gparted میشه هم در ویندوز توسط MiniTool Partition Magic]

- آیا کالی رو در حالت Live اجرا کردید و توش گشت و گذار کردید؟ (من خودم همیشه قبل از نصب یه نسخه جدید توش تست میکنم که آیا دستور های شات دان(init 0 یا halt) و اسلیپ(systemctl suspend) یا ریستارت (init 6 یا reboot) و کنترل نور صفحه و کارت صدا و وایرلس و بلوتوث به خوبی اجرا میشن یا نه ) شاید اصلا کالی سخت افزار شما رو به درستی نشناخته.

-آیا قبلا کالی داشتید و اون رو آپگرید کردید به نسخه جدید که این مشکل پیش اومد یا نسخه جدید رو دانلود کردید ؟ (من قبلا کالی نسخه 1 رو گذاشتم کامل آپدیت کرد خودشو و بعد که لپ تاپ رو روشن کردم گراب میومد و من کالی رو انتخاب میکردم اما به جای صفحه لاگین یه صفحه سیاه میومد که علامت موس دایره ای هم بود کنارش_البته این مشکل تو ورژن های بعدی کالی اصلاح شد)

- آیا گراب (جایی که باید سیستم عامل مورد نظر رو برای بالا اومدن انتخاب کنید) به درستی نشون داده میشه ؟
اگه گراب درست اومده فعلا میتونید تو حالت ریکاوری ماد داخل بشید و بررسی کنید که موضوع چیه (توجه کنید که یوزرنیم root است و رمز همونیه که موقع نصب وارد کردید )

-حجم درایو swap تون رو دستی تنظیم کردید یا اتومات (پایین بودن سواپ هم بعضی وقتا مشکل ایجاد میکنه. سعی کنید به اندازه رم تون یا بیشتر باشه)

- و اما محتمل ترین گزینه :

اون مراحل آخر نصب یه صفحه میاد راجع به محل نصب گراب به عنوان مستر بوت سوال میپرسه، مطمئنید که تو اون مرحله sda را انتخاب کردید(نه sdb که فلش دیسکتونه)
توجه کنید که بوت لودر گراب رو حتما موقع نصب ( مرحله پایانی نصب) روی /dev/sda نصب کنید.
- به احتمال قوی مشکل شما به یکی از موارد بالا مربوط میشه. اگه مشکل حل نشد اطلاعات بیشتری در اختیارمون قرار بدید تا بتونیم کمکتون کنیم. موفق باشید.

خلاصه این پست:

- کالی رو درست روی فلش بوت کنید (نرم افزار rufus با فعالسازی گزینه dd به جای iso).

- پارتیشن بندی رو درست انجام بدید (تخصیص فضای کافی به پارتیشن روت و سواپ).

- حین فرآیند نصب، سوالی راجع به Force کردن نصب گراب پرسیده میشه که بهتره بهش جواب منفی بدید.

- به جایی که گراب روش نصب میشه توجه کنید. مبادا به جای انتخاب هارد دیستکتون (sda)، فلشتون(sdb) رو انتخاب کنید.

- بعد از اتمام نصب، قبل از این که ریستارت کنید تا وارد دنیای جدید بشید، فلش رو از سیستم جدا کنید.

______________________________________________________________________________________________________
پ.ن: یه مشکل دیگه هم بعد از انتشار این پست برامون گزارش شد که ناشی از ناسازگاری سخت افزار بعضی از لپ‌تاپ ها با رابط گرافیکی Gnome هست و با عنوان nomodeset شناخته میشه. راستش هنوز چاره ای واسه این مشکل پیدا نکردم بغیر از اینکه کالی رو با رابط گرافیکی های دیگه مثل xfce یا KDE یا Mate دانلود و استفاده کنید.(با تشکر از جناب "فردین آریا" که ما رو از وجود چنین اروری مطلع کردند)

با آرزوی بهترین ها برای شما. کالی یوزر|kaliuser

Copyright © 2017 kaliuser

بازیابی لینوکس پس از نصب ویندوز

۶ کار اساسی پس از نصب لینوکس در کنار ویندوز(این دفعه با طعم MX-Linux) + فیلم

آشنایی با فرمت های رایج فایل های اجرایی و نرم افزار های نصبی در لینوکس

نصب IDLE (محیط گرافیکی برنامه نویسی پایتون) در کالی لینوکس

اگه ویندوز بگه نه، یعنی باید قید اون کار رو بزنیم ؟!

معرفی ابزار xkill برای بستن برنامه های هنگ کرده در کالی لینوکس

اندر احوالات مقایسه ویندوز و لینوکس و مکینتاش

رو ,کالی ,نصب ,مشکل ,گراب ,  ,این مشکل ,کالی رو ,مشکل مواجه ,  آیا ,روی فلش

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دستگاه حضور و غیاب دانلود دانلود فایل های کمیاب دانلود کتاب های پی دی اف هر چی که بخوای yasflowerita کریستین سافت سرمايه گذاري دانلود مداحی بیس دار 96 Cheap & Fine NHL Dallas Stars Jerseys Wholesale.